Průmyslová špionáž

Diskuse > Diskuse o stavbách a událostech ze hry > Události > Červené události > Průmyslová špionáž > Průmyslová špionáž

1

Ekostarosta
30. 1. 2011 18:31:41
Vytisknout příspěvek
Hodnocení 0
   

Co to je?

Jeden z nekalých způsobů konkurenčního boje (viz „Nekalá konkurence“). Cílem je zjištění informací o technologiích, které používá konkurenční firma, a jejich využití ve svůj prospěch. Provádí se různým způsobem – např. od bývalých zaměstnanců, proniknutím do počítačové sítě konkurenční firmy apod. Ve hře je tento princip symbolicky uplatněn proti konkurenčnímu starostovi, a to tak, že se mu přebere zajímavý projekt výstavby.

Vliv na okolí

Firma, která tímto způsobem získá technologie, ušetří finanční prostředky za jejich vývoj a zvýší své zisky. Poškozená firma naopak ztrácí konkurenční výhodu.

Zajímavosti

Mezi první popsané pokusy o průmyslovou špionáž (a zároveň vytváření opatření na obranu proti ní) patří snaha získat tajemství výroby čínského přírodního hedvábí. V současnosti jsou při průmyslové špionáži využívány nejmodernější počítačové technologie.

Navazující aktivita ve škole

Diskutujte o tom, které informace jsou nejvíce střeženy průmyslovými firmami v různých odvětvích (například recept na Coca-Colu).