Pro učitele

Administrativní informace

Na této stránce naleznete administrativní informace a dokumenty pro školní koordinátory projektu. K dispozici ke stažení je výkaz práce a formulář zpětné vazby.


Nová metodika pro uspořádání projektových dnů

Mgr. Kateřina Wenglarzyová nám zaslala novou metodiku k uspořádání projektové výuky Ekopolis. Součástí je podrobný dokument a fotky ze samotné akce pořádané na ZŠ Komenského v Ostravě-Porubě. Paní magistře tímto mockrát děkujeme a Vám všem doporučujeme tuto metodiku. Ke stažení zde.

 ZS_Komenskeho_projektovy_den1ZS_Komenskeho_projektovy_den3ZS_Komenskeho_projektovy_den2


Jsme rádi, že se zajímáte o projekt Ekopolis!

Pokud o projektu slyšíte poprvé, podívejte se nejprve na sekci O projektu.

Základním cílem webového portálu je umožnit žákům plnit zajímavé úkoly a komentovat si je navzájem, a to vše v atraktivní online podobě. Jako učitel si můžete založit třídu, do které si svoje žáky přihlásíte. Pak jim budete moci hromadně rozesílat zprávy a hodnotit jejich práci v rámci projektu.

Materiály ke stažení naleznete zde.

Správa učitelského profilu

Můžete si také zakládat skupiny žáků (třídy). Po přihlášení klikněte vpravo nahoře na svoje jméno, otevře se okno s Vaším profilem. Pod Seznamem skupin napište název nové skupiny (třeba 5.A) a klikněte na tlačítko "Vytvořit". Otevře se Vám seznam přihlášených žáků z Vaší školy, včetně třídy, kterou si sami vyplnili.   Zaklikněte čtvereček u těch, kteří patří do 5.A, a dole klikněte na "Potvrdit výběr". Žáci se však nejprve musí sami do projektu přihlásit, abyste je mohli do skupin zařadit.

Jakmile jste vytvořili skupinu, objeví se Vám v Seznamu skupin ve Vašem profilu. U každé skupiny můžete měnit její členy (ikona tužky a bloku), poslat všem jejím členům zprávu (ikona obálky) a zakládat diskuse pouze pro tuto skupinu (ikona složky).

Pokud jste koordinátorem projektu pro Vaši školu a obdrželi jste příslušné přihlašovací údaje, můžete zakládat nové účty pro učitele ve Vaší škole. Po přihlášení klikněte na "Správa učitelů" ve svém profilu.

Základní informace o práci s deskovou hrou a návaznými aktivitami ve výuce jsou obsaženy v obsáhlé Metodické příručce, kterou si můžete celou stáhnout ve formátu .pdf.

V sekci Diskuse najdete oddíl věnovaný zajímavým odkazům, zdrojům i možnostem využití projektu Ekopolis. Budeme rádi, když se s ostatními podělíte o své pozitivní zkušenosti.


Technická poznámka: Občas se jako učitelé dostanete do částí internetového portálu, které jsou určeny primárně žákům. Předem se tedy omlouváme, že Vám v instrukcích v těchto částech tykáme. Výhodou tohoto přístupu je, že vidíte to samé co žáci, a můžete jim tedy případně lépe poradit.


Zpět na úvodní stránku.