Ekologicky šetrné výrobky

Diskuse > Diskuse o stavbách a událostech ze hry > Události > Modré události > Ekologicky šetrné výrobky > Ekologicky šetrné výrobky

1

Ekostarosta
30. 1. 2011 18:31:50
Vytisknout příspěvek
Hodnocení 0
   

Co to je?

Jedná se o výrobky, jejichž výroba, provoz a spotřeba jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Pro snazší orientaci zákazníků jsou označovány zvláštními značkami (viz rubriku Zajímavosti).

Význam + Vliv na okolí

Hromadným používáním ekologicky šetrných výrobků lze docílit zlepšení kvality životního prostředí. Například ekologicky šetrné prací prášky nezatěžují vodu a následně přírodu nebezpečnými látkami, energeticky úsporné spotřebiče šetří energii, kosmetika netestovaná na zvířatech snižuje jejich utrpení.

Zajímavosti

Symboly, kterými jsou označovány ekologicky šetrné výrobky, lze najít např. na stránkách http://ekoznacka.cz.

Navazující aktivita ve škole

Setkali jste se již s ekologicky šetrnými výrobky? Se kterými konkrétně? Nakreslete nebo popište značky, které znáte, a vysvětlete jejich význam. Které značky používáte vy nebo někdo ve vašem okolí?

Domácí úkol

Vyberte si každý značku, kterou jste dosud neznali (pokuste se přitom ve třídě pokrýt co nejvíce značek). K vybrané značce zjistěte, jak vypadá, co znamená, jaký typ výrobků bývá touto značkou označen (např. potraviny, kosmetika, elektronika…) a kde jsou výrobky s touto značkou dostupné.