Profil alča

Žák školy Základní škola a Mateřská škola Dešná
Počet cihliček: 76

Poslat zprávu alča

Poslední aktivita 

Knihkupectví

Asi každý z nás ví, že lidé v této době moc nečtou.Zvláště děti,které oslnila elektronika.Je známo,že čtení rozvíjí myšlení a dětskou představivost.Je čas vyměnit PC.....atd. za knihy.Proto kdo souhlasí s tímto návrhem ať dá LIKE.

21.06.2013 17:54:08
Každý, kdo byl někdy v  malebné vesničce jménem Dešná, si zajisté všimnul našeho hřbitova. Má to být krásné místo posledního odpočinku, ale pravda je opakem. Část z hrobů je zničená, márnice oprýskaná a kaple je celkově zničená. Chtělo by to milého sponzora. Obci na to nestačí peníze a ke všemu tam probíhají další různé změny např. oprava kostelní věže, založení dětského hřiště, opravy v MŠ  a ZŠ.
21.06.2013 13:35:50

                                                  Planetárium-modrá stavba

 


Planetárium je místnost nebo sál, s uměle vytvořenou hvězdnou oblohou. V několika českých městech jsou veřejnosti přístupná platetária. Diváci v planetáriu sedí v pohodlných křeslech, podobně jako v kině nebo divadle a nad jejich hlavy je na sférický strop promítá obraz noční oblohy. Vedle hvězd jsou promítány i ostatní viditelná tělesa, planety, Měsíc, komety i Slunce. Diváci mohou pozorovat celý umělý obraz noční oblohy na stropě.

V planetáriu je obvykle vytvářena hvězda obloha tak, jak ji vidí pozorovatel v různých ročních obdobích na různých místech Země. Je možné vytvářet i hvězdnou oblohu z pohledu pozorovatele na libovolném místě ve vesmíru. Planetárium velmi dobře ukazuje zdánlivé otáčení oblohy způsobené rotací Země, zdánlivé pohyby souhvězdí v průběhu roku způsobené oběhem Země kolem Slunce, zobrazuje pohyby různých objektů ve Sluneční soustavě i změny hvězdné oblohy v průběhu historie vesmíru.
31.10.2012 9:03:13

Směnárna-modrá stavba

Směnárna je místo, kde lze uskutečnit nákup a prodej valut nebo deviz.Směnárny většinou provozují banky.Pouliční směnárny mohou nabídnout lepší směnný kurz než banky a oproti bankám jsou navíc směnárny v každém velkém a turisticky atraktivním městě skoro na každém rohu.U většiny směnáren klienti neplatí žádný poplatek za směnu a minimální částka transakce není také nijak omezena. A pokud cestujete např. letadlem, můžete si peníze vyměnit na poslední chvíli přímo na letišti. Kurzy ve zdejších směnárnách ale bývají o hodně vyšší, než je obvyklé.

07.09.2012 20:20:01

Klášter-modrá stavba

Klášter je nábožná stavba nebo areál, určený pro život řádového společenství.Křesťanské řádové komunity utvářejí mniši,řeholnice. Obyvatelé kláštera v křesťanství nejsou tedy vždy ze stejného církevního řádu benediktinifrantiškánicisterciácikarmelitánivincentkyvoršilky. Kromě křesťanských klášterů jsou známy také kláštery muslimské, nebo buddhistické či taoistické.

Byla bych moc ráda,kdyby se tato stavba někdy v budoucnosti v projektu Ekopolis objevila.

01.09.2012 20:26:45

Sirotčinec-modrá stavba

Sirotčinec je instituce určená k zaopatření a výchově sirotků (dětí, které ztratily oba rodiče), kterých se nemá kdo ujmout, respektive dětí, které rodiče odložili. V současné době se v České republice již pojem sirotčinec ve vztahu k existujícím institucím nepoužívá, nejblíže k němu má dětský domov.

01.09.2012 20:04:46

                                                Lázně-modrá stavba

 

Co jsou to Lázně

Výraz lázeň – latinsky balneum – správně znamená sprchovou nebo vanovou koupel, popřípadě označuje místo, kde se provádějí léčebné kúry. Tato místa dnes známe jako lázeňské komplexy či lázeňská městečka. Od pradávna rozeznáváme čtyři základní druhy lázní:termální

                                                                  sluneční     

                                                                   bahení

                                                                   minerální


Pomocí lázní se léčí nebo pomáhají léčit jak vnitřní, tak zevní onemocnění, neboť voda z pramene působí (nejen) na lidské tělo jak svými chemickými, tak fyzikálními vlastnostmi. Moderní zařízení často spojují pobyt v lázních, oblíbený zvláště mezi seniory, s dalšími službami.Tuto stavbu bych chtěla dát do projektu Ekopolis,protože je to velmi důležitá stavba.

 

 

06.07.2012 15:47:32

Moje město