Aktuality

Herní sety již došly

Všechny herní sety Ekopolis jsou již rozebrány a nemůžeme tak vyhovět dalším poptávkám.

Po dobu udržitelnosti jsou stále dostupné herní sety

Rádi bychom vás informovali, že po dobu udržitelnosti projektu je stále možné zažádat o zaslání herního setu ekopolis i s metodikou. Herní sety budou zasílány zdarma za cenu poštovného.

V případě zájmu nás kontaktujte na adrese: ekopolis@scio.cz.

Realizační tým je vám i nadále k dispozici!

Proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže "Poznej své město"

Ve čtvrtek 17. května 2012 proběhlo v DDM Praha 2 slavnostní vyhlášení soutěže "Poznej své město". Sjelo se více než 60 žákyň a žáků z vítězných týmů. Na místě se konal i turnaj ve hře Ekopolis v kategorii jednotlivců i týmů.

Všem děkujeme za účast, moc jsme si to užili. Fotogalerie z vyhlášení je ke shlédnutí zde.

Soutěž "Poznej své město" - vítězové

Vážené účastnice a účastníci soutěže "Poznej své město",

všem vám moc děkujeme za vaše příspěvky do soutěže. Všechny mapy, popisy staveb i dopisy starostům byly povedené. Soutěže se zúčastnilo 37 týmů z celé republiky.

Komise se radila velmi dlouho a nakonec se rozhodla, že místo původních 3 vítězů zvolí 5 vítězných týmů, které byly pozvány na slavnostní vyhlášení do Prahy.

Vítězné týmy jsou (v abecedním pořadí): ZŠ Broumy, ZŠ Laštůvkova, ZŠ Most, ZŠ Videčská a ZŠ Videčská Ekomáci.

Všechny vítězné práce si můžete prohlédnout zde.

R_ocelarnaG_vinice pasivni_dum

Vítej na internetových stránkách projektu Ekopolis!

Najdeš zde spoustu zajímavých informací a aktivit, které s projektem přímo souvisí.

Pokud jste učitel nebo učitelka, který chce využívat Ekopolis ve výuce, klikněte zde pro podrobnější informace a materiály ke stažení.

Na stránce se můžeš jednoduchou formou naučit hrát deskovou hru Ekopolis. Klikni na sekci Pravidla vlevo, kde je několik možností, jak se s nimi snadno seznámit. Pro přihlášené uživatele je k dispozici i interaktivní e-learningový kurz.

Další možností je vyzvat na souboj Robostarostu a postavit lepší město něž on ve flashové variantě deskové hry.

V sekci Mapa máš možnost prohlížet si mapu České republiky a na konkrétní místa nahrát fotografie svého okolí i s komentářem.

Projekty obsahují náměty na konkrétní aktivity, které můžeš vyplnit. Můžeš například navrhnout nové Stavby do hry Ekopolis, či doporučit vašemu starostovi konkrétní projekt, co by měl ve vašem okolí zlepšit.

V sekci Diskuse najdeš spoustu témat, o kterých můžeš diskutovat, například jaké strategie jsou ve hře Ekopolis nejlepší, nebo jak by mělo podle vás vypadat ideální město.

Abyste mohli naplno využít všech funkcí portálů, doporučujeme se nejprve přihlásit. To vám mimo jiné umožní sbírat cihličky za aktivitu na portálu. Za ty si potom budete moci pořídit Stavby a z těch si postavit vlastní město (po registraci klikněte na Moje město vpravo nahoře).

Archiv starších aktualit

Podmínky používání webu Ekopolis

 

Oficiální název projektu:

Vývoj metodické pomůcky pro výukovou aktivitu zaměřenou na environmentální vzdělávání

Identifikační číslo projektu:

CZ.1.07/1.1.00/08.0024

Vážení účastníci soutěže "Poznej své město",

moc děkujeme za vaše příspěvky. Soutěže se zúčastnilo celkem 37 týmů a všechny mapy, popisy staveb i dopisy starostům byly velmi povedené!

Komise se o vítězích radila velmi dlouho a nakonec došla k rozhodnutí, že neocení 3 týmy, ale rovnou 5 vítězných týmů, které byly pozvány na slavnostní vyhlášení výsledků 17. května 2012.

Vítězné týmy jsou (v abecedním pořadí): ZŠ Broumy, ZŠ Laštůvkova, ZŠ Most, ZŠ Videčská a ZŠ Videčská Ekomáci.

Všechny vítězné práce si můžete prohlédnout zde.