Automobilka

test

02_otaznik.aiCo to je?

Továrna na výrobu osobních nebo nákladních automobilů.

04_planeta.aiVýznam

Osobní a nákladní automobily dnes patří k nejvýznamnějším dopravním prostředkům a poptávka po nich je stále vysoká. Výroba automobilů tak přináší vysoké zisky a vytváří velký počet pracovních míst.

01_rostlina.aiVliv na okolí

Značné nároky na prostor, který je pro běžného člověka uzavřený a nevyužitelný, navíc v jeho okolí bývá hluk a znečištěné ovzduší ze samotné výroby i ze související zvýšené míry dopravy. Výhodou je však vytvoření nových pracovních míst.

06_zarovka.aiZajímavosti

V roce 2009 se v České republice vyrobilo 1 022 111 osobních aut.

07_dum.aiNavazující aktivita ve škole

  1. Jaký typ pracovních míst vzniká v souvislosti s výstavbou automobilky a kdo je obsazuje? Jedná se vždy o místní obyvatele? Zamyslete se nad tím, zda byste chtěli pracovat v automobilce.
  2. Zamyslete se nad tím, co vše je třeba k tomu, abyste mohli jet autem po dálnici, a co vše tím ovlivňujete. Hodnoťte dopady na přírodní prostředí i na lidskou společnost. Kdo platí náklady na výstavbu a údržbu silnic, výstavbu protihlukových bariér, škody na životním prostředí či zdraví obyvatel, které jsou s automobilovou dopravou spojeny?

10_homework.aiDomácí úkol

Ve kterých českých městech jsou velké automobilky? Zjistěte, jaká je v těchto městech míra nezaměstnanosti v porovnání s průměrem ČR. Zamyslete se nad tím, jaké výhody a nevýhody má bydlení v takovém městě.

Diskutovat o pojmu Automobilka.